Hamilelik döneminde fiziksel ve duygusal olarak birçok değişim yaşanmaktadır. Duygusal değişim dönem dönem anne adaylarını ve çevresindeki insanları etkilemektedir. Duygusal değişimler hamilelikten sonra anne adaylarında çok fazla iz bırakmamaktadır çünkü geçici bir dönemdir. Fakat fiziksel değişimler anne adaylarında hamilelikten sonra iz bırakmaktadır. Bu fizyolojik değişimlerin hamilelik döneminden sonra iz bırakan kısmı ise hamilelik dönemi çatlaklarıdır.

Hamilelik dönemi çatlakları, annelerde ve anne adaylarında vücut yapısına göre farklılıklar göstermektedir. Bu çatlaklar çoğu zaman bölgesel olur. Hamilelik dönemi çatlaklarını en aza indirgemek için geç kalmadan çeşitli yöntemler uygulanabilir fakat bu çatlakların tamamen önüne geçmek için herhangi bir krem veya losyon yoktur. Hamilelik dönemi çatlaklarının yüzde 90’ı 6-7’nci aydan sonra ortaya çıkar. Özellikle annesinde hamilelik çatlağı olan kişiler bu duruma çok dikkat etmelilerdir çünkü bu gibi çatlaklarda genetik durumun etkin rol oynayabileceği bilinmektedir.

Hamilelik döneminde doğal yöntemlere ve içerisinde işlenmemiş maddeler yer alan çözümlere başvurmak en doğrusudur. Anne adayları ve bebekleri için oldukça hassas bir dönem olan hamilelik süreci boyunca içerisinde yabancı madde içeren zararlı kozmetik ürünlerinden kaçınmak gerekir.

Hamilelik döneminde vücudunuz her zamankinden çok kurur ve gerilir. Kuruluğu ve çatlakları en aza indirgemek için kullanılabilecek doğal yöntemlerden birisi, doğal Hindistan Cevizi Yağıdır. Marketlerde ve kozmetik mağazalarından kolaylıkla bulabileceğiniz Hindistan Cevizi Yağı içerisinde doğal ve kuruluklara karşı etkili maddeler yer almaktadır.

Doğal Hindistan Cevizi Yağı’ nın Doğru Kullanımı

Hindistan Cevizi Yağ’ından en etkili çözümü alabilmek için her gün düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. İçerisinde yer alan yoğun yağ ve nemlendirici özelliği ile kuruyan ve çatlayan bölgelere sabah akşam olmak üzere günde iki kere sürülmesi önerilmektedir. Diğer krem ve losyonlara göre daha etkili ve doğal bir yöntem olan Hindistan Cevizi Yağı’ nın etkisini mutlaka göreceksiniz.