Çocukların yaşam alanlarını tamamlayan olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir perde. Çocukların odasın kullanılan mobilyalar, halılar, perdeler ve diğer tüm aksesuarlar oldukça önemlidir. Yanlış tercih edilen renkler ve desenler çocuğunuzun odasında vakit geçirme istediğini oldukça fazla etkiler. Çocukların odasında kendilerini o odaya ait hissetme duygusu oldukça önemlidir. Tüm bu nedenlerden yola çıkan tasarımcılar 2018 çocuk odası perdelerinde çocukların tercihlerine kulak verdi ve ortaya birbirinden şık, eğlenceli, tematik ve modern perdeler çıktı.

Tematik Perdeler

Tematik perdeler özellikle erkek çocuk odalarında daha çok tercih edilmektedir. Günümüz çocuklarının en sevdiği süper kahramanları veya arabaları barındıran 2018 tasarımı perdeler tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Çocukları odalarında vakit geçirmeye ve kendilerini odalarına ait hissetmeye yardımcı olan tematik çocuk odası perdeleri gelişen teknolojik imkanlar ile tasarım harikasına dönüşüyor.

      

Çiçek ve Fırfırın Hakimiyeti

Özellikle kız çocuk odaları için tasarlanan perdelerde bu sezon fırfır ve çiçeğin hakim olduğunu görüyoruz. Kızların süslü ve şık hayatlarına uyum sağlayacak tarzda tasarlanan perdeler şıklığı ile göz dolduruyor. Kız çocuklarının vazgeçilmez rengi olan pembenin soft tonlarının cazibesi odalarda şıklığı ve asaleti ön plana çıkartıyor.