Odalarında bolca vakit geçirmeyi, arkadaşları ile birlikte olmayı çok seven gençler için odalarında kendilerini özgür ve rahat hissetmeleri oldukça önemlidir. Odaların olmazsa olmaz parçaları aksesuarlardır ve özellikle gençler bu aksesuarların rahat olmasını ve modern görünmesini isterler. Gençlerin bu isteklerine kayıtsız kalmayan tasarımcılar, onların modern beklentilerini ve rahatlığını karşılayacak sandalyeler tasarlamaya başlamışlardır.

Özellikle uzun süre çalışma masasında ders çalışacak olan gençler daha çok rahat ve konforlu sandalyeler tercih etmekten yana. Çalışmalarına ve projelerine odaklanmak isteyen gençler sandalye seçimlerde tercihlerini oldukça rahat olanlardan yana kullanmaktadırlar. Tasarımcılar da gençlerin yoğun çalışma hayatlarında onlara diledikleri konforu yakalamalarını sağlayacak ergonomik ve rahat sandalye tasarımlarına ağırlık vermişlerdir. Özellikle ders çalışma ortamlarında konsantrasyonun ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan tasarımcılar, gençlerin dikkatlerinin dağılmaması ve çeşitli ağrıların oluşmasını engellemek için konforlu ve rahat tasarımlı sandalyeler tasarlamaya ağırlık vermişlerdir.

 

Konforlu sandalye tasarımlarının yanında tasarımcılar, gençlerin modern tarzdan beklentilerini çok iyi analiz ederek tasarımlarında bu beklentileri karşılayacak dokunuşlarda bulunmuşlardır. Ahşap ve metal ayaklar ile tasarlanan genç odası sandalyeleri modern beklentiler fazlasıyla karşılamaktadır.

Kız ve erkek genç odaları için özel olarak tasarlanan sandalye modelleri ise, tarzını odasının her köşesine yansıtmak isteyen gençlerin tercihi oluyor. Desen desen kumaş başlıklar ile tasarlanan modeller kızların, koyu metal ve ahşap tasarımlı modeller ise erkelerin radarına girmeyi başarmıştır.