Yeni bir oda hazırlıyor veya yeni bir eve taşınıyorsanız, dekorasyon trendlerine göz atmadan işe koyulmayın. Her zaman yeniliklere açık olmak, yaşam alanınızda ihtiyaç duyduğunuz canlılığa ve enerjiye sahip olmanıza katkıda bulunur. Küçük dokunuşlarla yaşam alanınızdaki tüm atmosferi değiştirebilirsiniz. Dekorasyon trendlerinin önemi diğer odalarda olduğu kadar bebek, çocuk ve genç odalarında da önemlidir. Tüm dekorasyon trenlerinin bu odalara uydurmak her zaman doğru olmayabilir. Fakat çocukların yaşam alanlarına canlılık katmak ve monoton atmosferi değiştirmek için ufak dokunuşlar ile tüm bunlar gerçekleştirilebilir.

Çiçek Desenleri

Bu yıl çiçekli baskıların yılı olacak. Tasarım uzmanları çiçek desenlerinin, özellikle perdelerde, koltuk, sandalye kumaşlarında ve yatak başlıklarında, 2018 dekorasyon trendleri arasında önemli bir yer tutacağını dile getiriyor. Minik çiçek veya büyük çiçek desenleri, birbiriyle zıt renkli veya uyumlu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Çiçek baskıları çocuk odalarında da çok fazla tercih ediliyor. Özellikle kız çocuk odalarında zarifliği, şıklığı ve canlılığı yakalamak amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır.

     

Metal Detaylar

Sezonun favorisi metal aydınlatmaların güçlü ışığı ile buluşuyor. Evlerimizden eksik olmayan metal detaylar son yıllarda çocuk ve genç odalarının da vazgeçilmez tasarım detayı olmayı başardı. Genç ve dinamik ruhunu odasına yansıtmak isteyen gençler için metalden yapılan aydınlatmalar, çalışma masaları ve karyolalar bu yılın favorisi.

     

Rahat, Modern ve İşlevsel Yatak Odaları

İnsanlar son yıllarda odalarında daha az eşya daha çok kullanılabilir alan istiyor. Özellikle gençler odalarında eşyadan çok kendileri için bir yaşam alanı oluşturmak ve o yaşam alanında sakin kendine ait bir dünya kurmak istiyor. Odasında kurulan o dünyaya kendini ait hissetmek isteyen gençler genellikle oda seçimlerinde kendi tarzlarını yansıtan modern ve rahat odaları tercih etmeye başlıyor.

Country ve Vintage Tarz Etkileri

Özellikle genç kız odalarında bu sezon Country ve Vintage tarz ön plana çıkıyor. Beyaz ve krem renk üzerinden tasarlanan country ve vintage tarzı genç kız odaları bu senenin en çok tercih edilenlerinden. Odalarında şıklığı yakalamak isteyen genç kızlar, modası asla geçmeyen ve her zaman trend kalmayı başaran country ve vintage tarzını tercih ediyor.